Janko Tipsarevic udzielił w…

Kategorie Tenis

Janko Tipsarevic udzielił w tym tygodniu świetnego wywiadu dla brytyjskiego „The Tennis Podcast”. Jeśli ktoś się interesuje, bardzo dobrze się go słucha, mówi co myśli, a do tego inteligentny gość.

Wypisałem kilka fragmentów:

W pewnym momencie mentalnie leżałem, miałem mocnego doła. Pomagała mi praca przy projekcie utworzenia akademii w Belgradzie, bo skupiałem się wtedy na pracy, ale jak wracałem do domu, znów nie miałem ochoty z nikim gadać i myślałem o kontuzjach. Przez takie coś obrywasz ty sam, ale jeszcze mocniej rodzina.

Niektórzy, którzy kandydują do rady zawodników, nie angażują się w 10% tak jak Novak Djokovic, który jest ofiarą tego całego zamieszania z Chrisem Kermode’em. Widziałem „Nole” jak chodził w Melbourne i rozmawiał z zawodnikami „dlaczego kort 17 jest szybszy niż kort centralny”, a ja się zastanawiałem, „co on kurwa robi, przecież powinien się teraz skupiać na swojej grze”.

Andy Murray wróci, wróci jeszcze mocniejszy niż przed kontuzją. Wiem co mówię. On ma obsesję na punkcie tenisa. Widziałem to u Novaka Djokovica i tak samo będzie z „Muzzą”.

Gdy byłem w Top 10, byłem zawodnikiem, który najgłośniej mówił, żeby nie pchać pieniędzy w kieszenie zwycięzców, a rozdzielić je częściowo wśród zawodników na niższych, dużo niższych miejscach.

Wy, dziennikarze, nadajecie temu złą narrację. Piszecie, że zawodnik otrzymał za porażkę w pierwszej rundzie, pierwszym meczu Wielkiego Szlema 35 000 dolarów. A prawda jest taka, że jest to 60. gracz na świecie, na świecie! Uważam, że powinien dostawać co najmniej 120 000 dolarów, bo 150 000 wyda w tym sezonie na samego trenera. To jest trzecia najpopularniejsza dyscyplina na świecie!

#ausopen nazywany jest „Grand Slam of Asia/Pacific”, więc dlaczego wszyscy twierdzą, że musi on być w Melbourne? Powinniśmy jako zawodnicy się zorganizować, zadzwonić do grubego milarderze z Chin i powiedzieć: „Panie gruby miliarderze z Chin, przenieśmy turniej do Pekinu, a my jako zawodnicy, chcemy jedynie uczciwego podziału zysków z organizacji imprezy”.

Jeśli słyszę o równych nagrodach dla mężczyzn i kobiet, mówię znieśmy przepisy „best of five” u mężczyzn lub wprowadźmy je u kobiet. Niektórzy mówią, że kobiety nie będą grały 5 setów, bo to zbyt długie i nudne. Wyobrażasz sobie, że kobiety grają w piłkę 60 minut zamiast 90, bo 90 minut byłoby zbyt długie i nudne?

#tenis #sport