PÓŁFINAŁY USO 2019 #tenis…

Kategorie Tenis

PÓŁFINAŁY USO 2019
#tenis

Elina Svitolina vs Serena Williams. Wszyscy wskazują Serenę, ale mi się wydaje, że Elina nie jest na straconej pozycji. Fakt, że Serena brutalnie rozpędziła się na Wang nie oznacza, że i Ukrainkę tak objedzie. Svitolina jest cierpliwa i potrafi utrzymywać się w długich wymianach i do tego będzie dążyła w meczu z Sereną. Nikt nie zna dokładnie sił fizycznych i kondycji Amerykanki, ale odkąd wróciła po ciąży zawsze nadchodzi jakiś mecz, w którym ta fizyczność pada jak domek z kart. Tu może to się wydarzyć w środku meczu nawet, jeśli Elina zafunduje jej parę srogich przebieżek. 60 na 40 że Serena więc.

Bianca Andreescu vs Belinda Bencic. Obie są jakby odpowiednikiem siebie w drugiej wersji: mocne fizycznie, nieustępliwe o bardzo żelaznym mentalu – tylko, że Bianca jest bardziej ofensywa i na to stawia w swojej grze, a Beli bardziej defensywna. Za Belindą stoi doświadczenie, bo w tourze działała mocno parę lat temu, teraz wraca po dłuższej kontuzji i od razu poleciała wysoko. Natomiast Bianca to nowicjusz, który od początku roku tłucze ścisłą czołówkę. Z każdą zawodniczką z top10, z którą się spotkała, a spotkała się 7 razy – zawsze wygrywała. Bardzo głodna sukcesu dziewczyna. 50 na 50.

Matteo Berrettini vs Rafael Nadal. Tu się rozpisywać nie będę bo na ATP aż tak się nie znam, ale po męczarniach Włocha, który miał papiery na to by wygrać z Francuzem góra w 4 setach nie jestem pewna czy będzie on w stanie zagrozić hiszpańskiej maszynie. 80 na 20 – Nadal.

Danil Miedwiediew vs Grigor Dimitrow. Mi wygrana Dimitrowa nad Federerem nie zamydla oczu. Danil wygląda bardzo pewnie, świetnie się bawi, więc nazwisko spoza „wielkiej trójcy” nie powinno sparaliżować Rosjanina. Może być zacięty mecz – Dimitrow ma to samo w głowie, choć… czasem jest tak, że po dużej wygranej przychodzi odprężenie zarówno fizyczne jak i psychiczne. 60 na 40 – Miedwiediew.

Ciekawe jakie opinie u was? ( ͡° ͜ʖ ͡°)