#tenis #radwanska #krakow A…

Kategorie Tenis

#tenis #radwanska #krakow

A skoro to taki gorący temat ostatnio to pogrzebałam nieco. Podejrzewam, że Isia ma w nosie to obywatelstwo, skoro miesza się w to politykę. A ta akurat jej nigdy nie interesowała, szczególnie odkąd kompletnie odcięła się od ojca w sensie sportowym i wizerunkowym.

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec z koalicji Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska wytłumaczył, że wstrzymał się od głosu, ponieważ rodzina Radwańskiej jest kojarzona z polską prawicą.

Krakowianka już raz odcięła się od jakiejkolwiek polityki, gdy skrytykowała otwarcie swojego ojca Roberta Radwańskiego, gdy ten opublikował na jej stronie internetowej treści opowiadające się za rządzącą obecnie partią.

– Ja staram się nie mieszać sportu z polityką, nie trzymam żadnej strony, nie interesuje mnie to. Miałam już w przeszłości propozycje popierania różnych partii, ale zawsze je odrzucałam. Skupiam się na tenisie, sporcie, stoję zupełnie z boku. I chcę żeby tak zostało – mówiła w 2011 roku. I przez kolejne osiem lat tak było.

To jednak nie koniec. W mediach pojawiły się także doniesienia, że według części radnych była znakomita tenisistka… nie wypromowała wystarczająco Krakowa podczas swoich występów na światowych kortach.

źródło: Tomasz Skrzypczyński: Agnieszka Radwańska wciągnięta w polityczne bagno (komentarz)

A czy promowała w ogóle Kraków? Sprawdźmy co mówi inny komentator tej sprawy:

Przez 12 lat kariery Isia podkreślała związek z rodzinnym miastem. Tak naprawdę nigdy z niego nie wyjechała. W przeciwieństwie do gwiazd światowego tenisa i w ogóle gwiazd światowego sportu, zarabiających miliony dolarów dzięki zwycięstwom i kontraktom reklamowym, Radwańska nigdy nie przeniosła się do Monako, Szwajcarii czy na Wyspę Jersey. Z tego, co wiem, niemałe podatki przez cały ten czas płaciła w Krakowie. Nie kombinowała z ukrywaniem zarobków, przenoszeniem do rajów podatkowych poprzez fikcyjne firmy i cedowanie praw do wizerunku. Dla mnie to godny pochwały lokalny patriotyzm. Teraz po zakończeniu kariery też nie wydaje zarobionych milionów w świecie, ale inwestuje w Krakowie. Stawia hotel, buduje apartamenty. Ślub też brała w bazylice na Skałce, a nie np. w Miami. Zdjęcia z uroczystości obiegły wszystkie serwisy sportowe i plotkarskie świata. Ciekawe, ile kosztowałaby Kraków taka globalna promocja?

źródło: Pol: Kraków upokorzył Radwańską [FELIETON]

21 maja odbędzie się wielki benefis Agnieszki Radwańskiej. Swój udział zapowiedziały już m.in. Karolina Woźniacka czy Andżelika Kerber. Gdzie odbędzie się cała impreza? W Krakowie.